+48 668 67 97 97 biuro@frol.org.pl

Zapraszamy na V Forum Lubelskich Dyrektorów

Serdecznie zapraszamy Państwa na piątą konferencję z cyklu Forum Lubelskich Dyrektorów w Kazimierzu Dolnym, w dniach 29-30 września 2022 r. Celem konferencji jest podnoszenie kompetencji menedżerskich, wymiana doświadczeń oraz refleksji, a także integracja kadry kierowniczej lubelskich szkół i placówek w doborowym towarzystwie i urokliwym miejscu.

Promotorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej, która aktywnie działa w środowisku lokalnym od 2008 roku. Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej posiada status organizacji pożytku publicznego, a jej misją jest działanie na rzecz rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania, kultury, sztuki oraz kultury fizycznej i sportu na terenie województwa lubelskiego.

Tegorocznym motywem przewodnim jest zarządzanie sytuacją kryzysową. W pracy dyrektora tego rodzaju wydarzenia są codziennością. W czasie postpandemicznym skala wyzwań i problemów, z którymi muszą się mierzyć menedżerowie oświaty jest ogromna. Dodatkowo towarzyszy temu działanie w długotrwałym stresie, pod presją i w stałym napięciu emocjonalnym istotnie wpływającym na proces decyzyjny, za który summa summarum i tak dyrektor ponosi pełną odpowiedzialność. Jak to oddziałuje na konstytucję fizyczną i psychiczną zarządzających, jak sobie radzić w tych trudnych i mocno obciążających sytuacjach opowie nam dr Małgorzata Łysiak. Są sytuacje kryzysowe, których złożoność i trudność wymaga odwołania się dyrektorów do czegoś więcej niż litery prawa, wiedzy i umiejętności, a do własnych doświadczeń i wyznawanych przez siebie przekonań. O zarządzaniu sytuacją kryzysową poprzez wartości opowie nam ks. prof. dr hab. Andrzej Szostak. Z kolei pan dr Paweł Fortuna zaproponuje Państwu zajęcia warsztatowe, w czasie których będą Państwo ćwiczyć jak zarządzać sytuacją kryzysową poprzez komunikację. Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony.

W imieniu Rady Programowej Konferencji,
w nadziei na rychłe spotkanie,
Adam Prus
Prezes Zarządu
Fundacji Rozwoju Oświaty Lubelskiej

Konferencja „V Forum Lubelskich Dyrektorów” dla dyrektorów szkół i placówek
Kazimierz Dolny, Pensjonat Folwark 
Walencja

Czwartek 29.09.2022 r.

11.00-12.30 – Zarządzanie kryzysem poprzez wartości
ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, członek Zgromadzenia Księży Marianów, pracownik, a w latach 1998-2004 rektor KUL. Autor m. in.: Der Streit um den Menschen (wraz z K. Wojtyłą, T. Styczniem), Normy i wyjątki, Natura – rozum – wolność, Wokół godności, prawdy i miłości, Pogadanki z etyki, Śladami myśli świętego oraz ponad 200 artykułów. Główne kierunki zainteresowań: personalizm etyczny, problematyka sumienia, etyka życia, miłości i zaangażowania społecznego, etyka w nauce, myśl antropologiczno-etyczna Karola Wojtyły/Jana Pawła II.
13.00 – obiad
14.30-16.00 – Wpływ sytuacji kryzysowej na konstytucję psychofizyczną człowieka
dr Małgorzata Łysiak, psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Inicjatorka akcji poMOC Młodych oraz idei Social Learningu w pracy ze studentami. Łączy zainteresowania naukowe z pracą praktyka, na co dzień lecząc zaburzenia emocjonalne i osobowości osób dorosłych.
16.00 – przerwa kawowa
16.30-18.00 – Warsztat: Komunikacja w zarządzaniu kryzysem
dr Paweł Fortuna, psycholog, adiunkt w Katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL, wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego (MBA) i Uniwersytecie SWPS (pozytywna psychologia organizacji). Badacz procesów obrony przed manipulacją i uczenia się na błędach, aktualnie koncentruje się na zagadnieniach recepcji sztucznej inteligencji oraz pozytywnej technologii. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek, trzykrotnym laureatem Nagrody Teofrasta za najlepszą książkę psychologiczną (m.in. „Pozytywna psychologia porażki”, GWP) oraz czterokrotnym laureatem nagrody Książka dla Trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu (m.in. „Metafory i analogie w szkoleniach”, GWP). Współredaktor pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego „Psychologia Biznesu” (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020). Członek ZAiKS, autor tekstów i kompozytor (największy hit: „Dziewczyna Szamana”, 5 Fryderyków). Inicjator wielu akcji społecznych, w tym konferencji Ludzka twarz biznesu i Konferencja Aktualności Psychologicznych – Aktualia. Ostatnia książka: „Opium. Idea pozytywnej cyberpsychologii” (2021, Wydawnictwo Naukowe PWN) została nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Psychologii Pozytywnej.
19.00 – kolacja
20.00 – recital Łukasza Jemioły
Łukasz Jemioła – wokalista, gitarzysta, twórca piosenek i nauczyciel muzyki z Lublina. Zdobywca nagród, między innymi na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską OSPA w Ostrołęce, Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu oraz Festiwalu Marka Grechuty w Krakowie.

Piątek 30.09.2022 r.

9.00 – śniadanie
10.00 – panel dyskusyjny Nasze doświadczenia związane z sytuacjami kryzysowymi – spotkanie w całości będzie współtworzone przez Państwa. Dlatego już teraz zwracamy się do tych spośród Państwa, którzy chcieliby zaprezentować krótkie (do 10 minut) wystąpienie na temat zarządzania szkołą.
Serdecznie Państwa zapraszamy do współtworzenia naszego forum!
11.30 – przerwa kawowa
12.00 – Podsumowanie konferencji
13.00 – obiad

Miejsce konferencji: Pensjonat Folwark Walencja, ul. Góry 16, Kazimierz Dolny
(www.folwarkwalencja.pl)

Ostatnio dodane:

Bezpłatne warsztaty fotograficzne

Bezpłatne warsztaty fotograficzne

Zapraszamy uczniów (szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe) do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych. Warsztaty odbędą się w budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Zajęcia podzielone będą na 4 bloki edukacyjne....

czytaj dalej